شرکت فنی مهندسی بهینه سازنیوان باهدف تأمین کالا و ارائه مشاوره‌های فنی و تخصصی در صنعت برق در پاییز سال ۱۳۹۱ در شهرستان مشهد آغاز به کار نمود. در این راستا با به‌کارگیری نیروهای متخصص و مجرب و بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی و عملی در حوزه برق و الکترونیک توانسته‌ایم به‌صورت کاملاً اصولی، با تکیه‌بر دانش مهندسی نسبت به تأمین کالاهای موردنیاز جامعه هدف در محدوده حوزه فعالیت اقدام نماییم و با پشتوانه تجربه موجود با ارائه مشاوره‌های تخصصی در خرید، یاری‌دهنده همکارانمان در این حوزه باشیم.

در این میان طراحی و پیاده‌سازی خطوط تولید، آزمایشگاه‌های کنترل کیفی و استقرار نظام‌های نوین کنترل و کیفیت از دیگر فعالیت‌های خانواده نیوان در این مدت بوده است.

امیدواریم تا با یاری ایزد منان تکیه‌بر تلاش و پشتکار همراهانمان بتوانیم گام‌های هرچه محکم‌تر در جهت اعتلای کشور عزیزمان برداریم.

مدیران نیوان بر این باورند که در انتهای سال ۱۳۹۸ بتوانند سهم ۸ درصدی از زنجیره تأمین کالاهای تخصصی برق را در استان خراسان از آن خود نموده و این میزان را تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی به بیست درصد برسانند.

در این مسیر امیدواریم در هر مرحله بتوانیم نسبت به تولید و یا ارائه خدمات مستقیم یک‌سوم از کالاهای تحت پوشش زنجیره تأمین نیوان، اقدام نماییم.

همسو با تحقق این مهم در شش‌ماهه دوم سال ۱۳۹۴ گروه تحقیق و توسعه نیوان اقدام به شناسایی یکی از کالاهای پرمصرف شبکه‌های فشار متوسط نمود و پس از انجام سه هزار و شش‌صد نفر ساعت کار پژوهشی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای تخصصی، نمونه اولیه این محصول تولید و پس از تأمین سرمایه موردنیاز، ساخت تجهیزات لازم جهت تولید انبوه این محصول آغاز گردید، پیش‌بینی می‌گردد این محصول از ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۹۶ وارد چرخه تولید انبوه و ارائه به بازار شود.

شرکت فنی مهندسی بهینه‌سازنیوان به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان آماده همکاری با کلیه فرهیختگان و دانش‌آموختگان صنعت برق کشور بوده و در این راستا از هیچ فعالیتی دریغ نخواهد نمود. امیدواریم بتوانیم به‌عنوان عضوی کوچک از صنعت برق کشورمان، سهمی بزرگ از خدمت‌رسانی را بر عهده گیریم.